Vienas iš geriausių internetinių svetainių kūrimo įrankio – “WordPress” – bruožų yra tai, kad jį galite naudoti pagal savo turimus įgūdžius. Šia programa taip lengva naudotis, kad netgi galite pasiimti vieną platformą ir sukurti internetinę svetainę be techninių žinių ir įgūdžių, o kai įgyjate daugiau įgūdžių ir žinių, galite tapti “WordPress” svetainių kūrėju.
Norint pradėti dirbti su internetinių svetainių kūrimo įrankiu “WordPress”, jums tikrai nereikia baigti aukštojo mokslo, nes su šia programa jūs palengvinsite visą mokymosi ir reikiamų įgūdžių tobulinimo procesą. Taip, jums bus lengviau pradėti, jei jau turėsite svetainių kūrimo teorinius ir praktinius pagrindus, tačiau ir jų neturint, su “WordPress” gali tobulėti kiekvienas. Taigi, prieš pradedant kalbėti, kaip tapti internetinių svetainių kūrėju, pirmiausia reikia išsiaiškinti keletą dalykų, kurie gali jums padėti.
Tobulėjimas su “WordPress” programa atveria daug durų:
Jei norite išmokti kurti “WordPress” internetines svetaines, galite tai daryti visą darbo dieną, tačiau su šia programa taip lengva tobulėti, kad jums gali ir neprireikti tiek laiko. Yra daugybė priežasčių, kodėl apskritai verta pradėti dirbti su internetinių svetainių kūrimo įrankiu “WordPress”:
- norite koreguoti svetainę išsamiau, nei įmanoma naudojant numatytas parinktis;
- esamos parinktys ir temos neteikia to, ko jums reikia, todėl norite sukurti savo;
- norėtumėte užsidirbti pinigų kurdami “WordPress” internetines svetaines, pvz., pardavinėdami temas ar svetaines;
- norite prisidėti prie pačios “WordPress” programos, kurdami pagrindinę platformą.
Nesvarbu, kokios yra jūsų priežastys ir koks platus užmojis, turėtumėte pradėti nuo kai kurių pagrindinių dalykų. Prieš pradėdami kurti internetines svetaines su “WordPress”, turėtumėte žinoti pagrindinius ir svarbiausius dalykus, kurie padės lengviau perprasti šią sritį.
3 Pagrindiniai žingsniai, kaip tapti “WordPress” svetainių kūrėju:
1. Specifinės kalbos žinojimas. Žinios yra galia ir svarbiausi kriterijai, norint išmokti naudotis “WordPress” programa, yra susipažinimas su kalbomis, kuriomis sukurta platforma. 4 pagrindinės kalbos:
- PHP – tai kalba, kuri sudaro “WordPress” programavimo pagrindą ir yra reikalinga daugybei užkulisinių darbų;
- HTML – tai žymėjimo kalba, kuri nurodo, kaip svetainės tinklalapiai atrodo naršyklėje;
- CSS – tai kalba, kuria kuriami svetainės stiliai, pvz., spalvos, šriftai ir pan.;
- “JavaScript” – tai programavimo kalba, kuri naudojama interaktyviems elementams tinklalapiuose kurti.
Tai, žinoma, yra tik maža dalis kalbų ir kiekviena iš jų vartojama labai įvairiai. Jei jums atrodo, kad šis sąrašas yra didžiulis, pirmiausia sutelkite dėmesį į HTML ir CSS kalbas, nes tai yra labiau tinkamos pradedantiesiems ir nesudėtingos kalbos, su kuriomis galite nuveikti tikrai nemažai. Na, o jei jūs visgi pradedate nuo nulio, “W3Schools” siūlo paprastai prieinamas mokymosi programas, kurios skirtos tiek CSS, tiek HTML kalboms mokytis. Svarbiausias dalykas mokymosi procese yra nebijojimas eksperimentuoti naudojant šias kalbas, kad pasiektumėte esamą “WordPress” svetainę, nes praktika yra geriausias būdas tobulėti.
2. Būtinų išteklių sąrašo sudarymas. “WordPress” programos populiarumas turi daug privalumų, nes yra daugybė išteklių, kurie padės kurti “WordPress” svetaines, tai pvz.:
- “The WordPress Codex” – tai yra svetainė, kurią turėtumėte atidžiai pastudijuoti, nes joje galite rasti daug naudingos informacijos, susijusios su internetinių svetainių kūrimu;
- Specialūs “WordPress” kursai, kuriuose įgysite pagrindus, yra skirti bendroms temoms, kūrimo smulkmenoms ir viskam, kas yra susiję su svetainių kūrimu.
- “WordPress.org“ – internetinių svetainių kūrėjų tinklalapis, kuriame rasite temų ir parinkčių kūrimo vadovus, taip pat jau pažangesnes temas, tokias kaip REST API.
- “Make WordPress” yra bendras visų tipų “WordPress” svetainių kūrėjų, dizainerių, vertėjų, testuotojų tinklalapis.
3. Nuspręskite, kurioje srityje norite dirbti. “WordPress” svetainių kūrimas yra gana plati sritis, todėl pradėti galite nuo to, kur jaučiatės patogiausiai. Štai keletas būdų:
- “WordPress” temos ar parinkčių pritaikymas. Jei dar neturite pakankamai įgūdžių svetainę pradėti kurti nuo nulio, galite pamėginti pakeisti esamą temą ar parinktis, nes tai leis paeksperimentuoti atliekant pakeitimus ir išbandant rezultatus ir nereikės galvoti kažko visiškai naujo. Yra du pagrindiniai būdai kaip tai padaryti: jūs galite sukurti savo asmeninę temos ar parinkčių versiją, kuri jums patiks. Arba galite eksperimentuoti su parinktimis ar tema, kurios atsisakė jo kūrėjas.
- Sukurkite savo temą ar parinktis. Jei turite šiek tiek patirties ir jaučiatės kiek ambicingesni, galite išbandyti savo jėgas kurdami naują temą ar parinktis, tačiau geriausia pradėti nuo parinkčių kūrimo, nes galėsite pasirinkti vieną konkrečią funkciją, kurią galėsite pridėti prie “WordPress” programos. Jei norite pereiti prie šios “WordPress” kūrimo srities, tada reikia pradėti nuo “WordPress Codex” įrašo apie parinkčių kūrimą ir parinkčių vadovo tam, kad sužinotumėte daugiau informacijos šia tema. Taip pat vertėtų apsilankyti “WordPress” forumuose, kuriuose galite rasti komandą, su kuria galėsite bendradarbiauti.
- Įsitraukite į “WordPress” pagrindą. Galbūt jūs norite ne tik išmokti kurti “WordPress” internetines svetaines, bet ir esate suinteresuoti prisidėti prie pačios platformos. Jei tai yra tiesa, pirmiausia turėtumėte peržiūrėti “Core Contributor Handbook”, nes tai suteiks daug svarbios informacijos apie tai, kaip reikia dirbti su “WordPress” internetiniu puslapiu. Iš pradžių jūs galbūt ir padarysite daug klaidų, bet išmoksite jas pataisyti, o be to tai padės susisiekti su labiau patyrusiais svetainių kūrėjais, kurie gali jums padėti. Laikui bėgant, jūs tobulėsite ir galėsite prisidėti prie bet kokio tipo projektų, kurie jums patinka.
Išmokti tapti “WordPress” svetainių kūrėju gali atrodyti labai sunku, ypač jei esate naujokas šioje srityje, tačiau “WordPress” programa iš tikrųjų yra viena geriausių vietų mokytis ir tobulėti. Išmokti pagrindines svetainių kūrimo kalbas, pereiti keletą specialių kursų ir nuspręsti, kaip įsitraukti į šią veiklą, štai kas gali jums padėti lengviau tapti “WordPress” internetinių svetainių kūrėju.