Galbūt jūs turite daug techninių įgūdžių ir teorinių žinių internetinių svetainių kūrimo srityje, tačiau dar nežinote kaip tapti etatiniu laisvai samdomu svetainių kūrėju. Iš tikrųjų tai nėra taip sunku padaryti, bet yra keli svarbiausi dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti, norint tapti sėkmingu internetinių svetainių kūrėju, dirbančiu pagal individualią veiklą.
Trys svarbiausi dalykai, kuriuos turite išmokti:
- Strateginis – tai, ką turite žinoti apie pramonę ir pagalvoti apie savo asmeninę situaciją, kad jūsų, kaip laisvai samdomo internetinių svetainių kūrėjo, darbas būtų sėkmingas.
- Praktinis – tai paslaugos ir visi dalykai, kurių jums reikės norint pradėti veiklą kaip laisvai samdomas “WordPress” svetainių kūrėjas.
- Techninis – technologijų temos, kurias turite suprasti, kad taptumėte “WordPress” svetainių kūrėju.
Jums reikia išsiaiškinti nemažai informacijos, kad žinotumėte, kaip teisingai tapti pagal individualią veiklą dirbančiu “WordPress” svetainių kūrėju, todėl turėtumėte suprasti, kad strategiškai laisvai samdomi kūrėjai yra tie žmonės, kurie daugiausia dėmesio skiria klientų darbui. Jie gali dirbti savarankiškai arba gali būti labai mažų įmonių dalis, bet svarbiausia, kad tai yra didžiausia profesionalių “WordPress” svetainių kūrėjų kategorija.
Pagrindinės strateginės gairės, kaip tapti pagal individualią veiklą dirbančiu svetainių kūrėju:
- Aiškių motyvacijų ir lūkesčių nustatymas. Darbas su “WordPress” turi savo privalumų ir trūkumų, pakilimų ir nuosmukių, todėl jūsų motyvacija ir lūkesčiai tapti “WordPress” svetainių kūrėju turi būti visiškai aiškūs ir tikroviški.
- Jūsų asmeninis laikas ir darbo laiko įsipareigojimas. Jei iki šiol jūs mėgote turėti daug laisvo laiko savo pomėgiams, tai tapus laisvai samdomu internetinių svetainių kūrėju kuriam laikui teks tai greičiausiai pamiršti, nes prisiminkite tai, kad kuo daugiau dirbsite, tuo daugiau uždirbsite ir sukursite didesnį potencialių klientų ratą.
- Įkainių nustatymas. Jei neturite rimtos priežasties elgtis kitaip, geriausia nusistatyti valandinius įkainius už internetinių svetainių kūrimo darbą. Nors daugeliui žmonių nepatinka valandiniai įkainiai, nes jiems labiau patinka projektų įkainiai, tačiau pastarieji yra labiau sudėtingi. Konkrečiai kalbant, projekto kainodara lemia ilgus sąmatų generavimo ir grįžimo atgal su klientais procesus, o be to kainomis pagrįsta kainodara jus per daug įtraukia į platesnį kliento verslą.
- Bendrosios normos. Jei dirbsite laisvai samdomu internetinių puslapių kūrėju, tada bent pusė jūsų darbo valandų bus skiriama neapmokestinamiems dalykams, pvz., potencialių klientų puoselėjimui, asmeninės svetainės patobulinimui, pasiūlymų siuntimui, susitikimams susipažinti su klientais, sąskaitų faktūrų rašymas, mėnesinė buhalterinė apskaita, mokesčių deklaravimas, atsakymai klientams, naujų įgūdžių kursai, atnaujinama programinė įranga ir t.t. taigi, jūsų klientai mokės jums už visą, o ne dalinį dėmesį, kurį galėsite skirti jų problemoms spręsti, todėl turite suprasti, kad galbūt po kokių penkerių darbo metų, jūs nebegalėsite tiek dirbti, kiek dirbote.
- Visada kelkite savo kainas. Aišku, kad kylant pasitikėjimo jumis ir jūsų darbo kompetencijos lygiui, jūsų įkainių rodikliai turi atitinkamai kilti. Nėra konkrečios kreivės, kaip ir kada keisti savo darbo įkainius, bet tiesiog bėgant laikui kelkite juos. Paieškokite kursų ar mokymų, padėsiančių jums suprasti, kaip tapti laisvai samdomu “WordPress” svetainių kūrėju, ir kaip turėtumėte nustatyti savo valandinį įkainį.
- Klientų radimas. Turite suprasti, kad nėra vienos konkrečios ir teisingos taisyklės, kaip pritraukti klientus, tačiau yra keletas gairių, kurios gali padėti – tai yra asmeninio tinklo renginiai, esamo asmeninio tinklo naudojimas, rekomendacijų pateikimas, kurias galite sugeneruoti iš kelių pirmųjų klientų, ir net iš ankstesnių darbų, stažuočių, savanorių projektų ir t.t. Apibendrinant, kalbėkitės asmeniškai su visais, su kuriais galite, nes jie yra potencialūs jūsų klientai. Ilgesnės trukmės strategijos, tokios kaip turinio rinkodara ir socialinės žiniasklaidos rinkodara, gali būti puikios, tačiau greičiausiai jos neduos potencialių klientų per trumpą laiką, todėl turite pasitelkti ir kitus būdus.
- Turėkite verslo partnerį. Jums reikia šalia savęs talentingo programinės įrangos inžinieriaus, nes galbūt jūs galite pasiekti kokią techninę temą, kurios nesuprantate vykdydami kliento projektą, todėl jums gali prireikti pagalbos. Susipažinkite su vietine “WordPress Meetup” programa, kurios rengiamuose susitikimuose gausu internetinių svetainių kūrėjų, kurie mielai padės jums išmokti dalykų, kurių nežinote, arba net dalykų, kurių nežinote, kad nežinote. Žinoma nė vienas iš jų neras jums tobulo sprendimo kiekvieną kartą, tačiau tikriausiai galėsite sujungti geriausias kiekvieno iš jų savybes, kad išspręstumėte daugumą iškilusių problemų.
- Kaip specializuotis. Būti vien tik “WordPress” internetinių svetinių kūrėju yra gana siaura, todėl jūs turite pasidaryti sąrašą dalykų, kuriuos galite atlikti, pvz., SEO svetainės, naujienlaiškių kūrimas, Instagram paskyros sukūrimas ir t.t. Būsite daug patrauklesnis paketas rinkoje, jei galėsite būti tikrai naudingas keliose srityse.
- Papildomi “WordPress” svetainių kūrimo įgūdžiai. Geriausias dalykas yra sukurti įgūdžius, nepriklausančius “WordPress” plėtrai, ir parduoti savo paslaugas kaip paketą. Išskyrus “WordPress” svetainių kūrėją, kitos paslaugos, kurių reikia daugumai klientų, yra šios: SEO ekspertas, interneto ir grafikos dizaineris, skaitmeninė rinkodara, pvz., rinkodara el. paštu, socialinės žiniasklaidos rinkodara ir (arba) turinio rinkodara, bei “Copywriter”, kuriam reikalingas gilus SEO ir turinio rinkodaros supratimas. Jei turite vizualinę nuojautą, tai būti dizaineriu – kūrėju yra nuostabu, o galbūt jums sekasi spręsti problemas, todėl išmokti SEO kaip profesijos tikriausiai nebus taip sudėtinga, kaip išmokti kurti “WordPress” svetaines, o šios savybės yra puikus derinys.
- Nematerialiųjų savybių, kurios jus išskiria iš kitų, nustatymas. Dauguma klientų jau bus turėję nemalonios patirties su “WordPress” svetainių kūrėjais, todėl jūs turite pateikti savo išskirtines savybes, kurios priverstų klientus pasitikėti jumis. Galbūt jūs esate ypač draugiškas ar sureaguojate į visas situacijas, o galbūt esate kaip partneris dirbdamas su klientu ir turite ypač gerus įkainius už savo darbą. visos jūsų savybės ir jūsų atliekamas darbas turi tenkinti klientą ir palikti gerą įspūdį, taip atsiras grįžtamasis ryšys ir jūs pritrauksite daugiau klientų.
- Partnerių susiradimas. Tiesa ta, kad nė vienas žmogus ar net du žmonės negali suteikti visų paslaugų, kurių reikia paprastam klientui, kad jo projektas iš tikrųjų vystytųsi rinkoje, todėl jums bus naudinga rasti profesionalių ryšių.
Pagrindinės praktinės gairės, kaip tapti laisvai samdomu svetainių kūrėju:
- Praktinės aplinkybės. Svarbiausias požiūris, kurio čia turėtumėte laikytis, yra greitis ir paprastumas, tai yra darykite kuo paprasčiausią ir pigiausią dalyką, kurį galite padaryti, nes visa kita yra pridėtinės išlaidos.
- Verslo įregistravimas. Tai vertėtų atidėti iki tol, kol įsivažiuosite į savo veiklą ir pradėsite uždirbti pinigus, kurie turės sumokėti ir mokesčius, ir atsakomybės pranašumų. Apskritai, kuo mažiau dėmesio skirsite įmonės struktūrai, tuo geriau.
- Susikurkite savo internetinę svetainę. Ji turėtų atitikti tris pagrindinius kriterijus: pirma, turi atrodyti profesionaliai; antra, turi pateikti jus kaip savo darbą išmanantį profesionalą ir trečia, tai turi būti pigu ir greitai sukuriama. Tai neturėtų būti kažkas originalaus, svarbiausia, kad tai būtų profesionalu ir tinkamai reprezentuotų jūsų darbą. Vienas svarbiausių dalykų, kuris turėtų atsirasti jūsų svetainėje, yra jūsų jau padaryti darbai, galbūt ir maži, tačiau jie vis tiek suteiks jums profesionalumo. Visi šie dalykai susideda į tai, kodėl klientas turėtų pasirinkti jus.
- Reikalinga įranga. Nešiojamas kompiuteris, mobilusis telefonas, ausinės ir mikrofonas.
- Reikalinga programinė įranga. Tai visa programinė įranga, kuri padės jums lengviau dirbti, pvz., Toggl programa laiko sekimui, kad žinotumėte kiek jūsų darbo laiko yra apmokestinamas ir galėtumėte išrašyti sąskaitas savo klientams. Taip pat “QuickBooks Online” yra gera buhalterinės apskaitos ir sąskaitų faktūrų išrašymo programinė įranga, kurią galite naudoti ir darbo užmokesčiui skaičiuoti. Programa vaizdo skambučiams, pvz., Skype ar Zoom, kuri leis laisvai bendrauti bendrauti su klientais. Jums taip pat prireiks internetinės failų saugyklos, čia tiks “Dropbox” ir “Google“. Jei turite partnerį, jums reikės pokalbių svetainės, galite rinktis bet kokią, kuri jums patinka ar pvz., vieną iš populiariausių. Taip pat jums gali prireikti vaizdo tvarkymo programos, pvz., galite naudoti “PhotoShop”.
Pagrindinės techninės gairės, kaip tapti pagal individualią veiklą dirbančiu svetainių kūrėju:
- Kodėl, kada ir kam naudoti “WordPress”. Jūs privalote žinoti, kodėl naudojate būtent šią programą, o ne kokią nors kitą, ką ji daro ir ko ne. Turėtumėte pasiskaityti gerų straipsnių apie “WordPress” naudojimą, kad galėtumėte aiškiai ir užtikrintai atsakyti savo klientams, jei jie paklaustų.
- Kūrėjams skirta programinė įranga. Įprastam kliento projektui įvykdyti gali prireikti daugiau įvairių programų, pvz., “Sublime Text” yra skirtas teksto redagavimui, “FileZilla” skirta FTP, o “WAMP”, “XAMPP” arba “Local by Flywheel” vietiniam vystymuisi. Žinoma, nepamirškite ir interneto naršyklės, pvz., “Chrome”.
- Techninių kalbų fonas. Keturios pagrindinės “WordPress” programos kalbos pagal svarbą yra PHP, HTML, CSS ir “JavaScript”. Jei dar nežinote PHP, vertėtų išmokti ir jei jau turite kokių nors techninių žinių, tai savaitės tvirto PHP, HTML ir CSS mokymosi turėtų pakakti, kad įsitrauktumėte į pačios “WordPress” svetainės kūrimą.
- Pasaulinio vystymo pagrindai. Tai yra tikroji “WordPress” kūrėjo įgūdžių esmė – techninis pagrindas, kurį turime omenyje sakydami “WordPress” svetainės kūrimas.
- Greitas pažinimo testas. Svetainių kūrėjas turi žinoti, kaip bet kuri kūrimo koncepcija dera prie bendros “WordPress” techninės sistemos, kad galėtų tinkamai ja naudotis. Pratimas yra tik neoficialus išbandymas susipažinti su kai kuriais dažniausiai pasitaikančiais “WordPress” kūrimo modeliais.
- Pagrindiniai trečiųjų šalių techniniai įrankiai. Tai išorinės “WordPress” technologijos dalys – temos, papildiniai, priegloba ir pan., kurios tiesiogiai veikia jūsų galimybes pasiūlyti vertę klientams. Turėtumėte rasti sprendimą kiekvienam iš jų.
- Priegloba. Visada turėtumėte žinoti, kokią prieglobą rekomenduoti savo klientams, geriausia naudoti “SiteGround”. Turėtumėte žinoti, kada prieglobos perkėlimas yra ir nėra vertas rekomenduoti klientui.
- Formų kūrėjas. Formos yra turbūt labiausiai paplitęs vartotojo sąveikos būdas “WordPress” svetainėje. Kontaktų formos yra akivaizdus pavyzdys, tačiau formos gali apdoroti viską – nuo įvykių registracijos iki sudėtingos sąveikos su vartotojais. Galima rinktis “Gravity Forms” arba “Ninja Forms”.
- Puslapių kūrėjas. Čia galima naudotis puslapių kūrėjo programa “Beaver Builder”. Kiekvienas “WordPress” svetainių laisvai samdomas kūrėjas turėtų šią programą gauti dabar ir išmokti ja naudotis. Ši programa turi visas puslapių kūrimo funkcijas.
- Puslapių temos. Gerų temų rasti sudėtinga, o svetainės kūrimas netinkama tema yra vienas iš prasčiausių būdų, kaip paversti projektą siaubingu. Niekada nesirinkite lengviausio ir paprasčiausio kelio, o susiraskite patikimą temų parduotuvę.
- Atsarginės kopijos ir perkėlimo sprendimas. Atsarginės kopijos yra svarbios, todėl verta paminėti puikią “WP Engine” automatinės atsarginės kopijos kūrimo sistemą arba “BackupBuddy” taip pat yra geras pasirinkimas.
Privalumai dirbant laisvai samdomu darbuotoju:
- Reikia pasakyti tai, kad dirbant laisvai samdomu darbuotoju, jūsų darbo grafikas ir darbo vieta bus lankstūs, tai yra: jūs galėsite dirbti tiek valandų, kiek norėsite ir ten, kur norėsite.
- Jei jau norite tapti pagal individualią veiklą dirbančiu internetinių svetainių kūrėju, greičiausiai jūs jau turite patirties šioje srityje ir visus darbus galėsite padaryti daug greičiau nei tikėjosi klientai, arba turėsite duoti jiems puikių patarimų, kaip judėti į priekį.
- Dirbti laisvai samdomu svetainių kūrėju reiškia valdyti daug žmonių – klientų, kurie visi kreipsis su skirtingais darbais ir skirtingomis problemomis, todėl jūsų darbe netrūks daug lengvų ar vidutinio sunkumo problemų sprendimų.
Trūkumai dirbant laisvai samdomu darbuotoju:
- Dirbti laisvai samdomu internetinių svetainių kūrėju, reiškia kad jūsų atlyginimas priklausys nuo to, kiek laiko jūs dirbsite, todėl turite suprasti tai, kad jei vieną dieną atsikeliate ir negalite dirbti, pinigai sustoja. Tai taip pat priklauso ir nuo kitų veiksnių, tokių kaip nuobodulys, perdegimas, vienatvė, liga, gyvenimo įvykiai, pomėgiai ar atostogos.
- Jūs neturėsite jokio darbo saugumo, nes jūsų atlyginimas priklausys nuo to, kiek jūs per mėnesį dirbsite, bet kai įsitrauksite į ritmą – sukursite savo profesionalų tinklą, rasite jums tinkančius rinkodaros metodus, pradėsite reguliariai kartoti ir nukreipti verslą – tada beveik visada galėsite rasti darbo ir šie rūpesčiai taps abstraktesni.
- Jūs visada gyvensite “budinčiuoju” režimu, nes bet kuriuo metu jums gali paskambinti ar parašyti klientas. Kadangi jie kreipiasi į jus, tikisi, kad išspręsite jų problemą kuo greičiau, kaip jūs galite. Tokiu atveju, jūs patiriate nemažai streso, kad esate atsakingi už problemų sprendimą.
- Jūsų atlyginimas taip pat priklausys ir nuo to, su kokiu projekto biudžetu į jus kreipiasi klientas. Ir dažniausiai jūsų klientai bus tie žmonės ar įmonės, kurie jau yra nusivylę kitais internetinių svetainių kūrėjais, o jūs turėsite taisyti kitų padarytus blogus techninius sprendimus.
Apibendrinant:
Dirbti laisvai samdomu internetinių svetainių kūrėju turi nemažai privalumų, bet tiek pat ir trūkumų, todėl jūs turite rimtai juos visus apsvarstyti ir įvertinti tai, ar privalumai nusveria trūkumus. Jūs negalite pradėti laisvai samdomo internetinių svetainių kūrėjo darbo, jei neturite šių įgūdžių:
- Bendras techninių problemų sprendimas. Jums turi patikti skaityti dokumentus, tvarkyti technines sistemas ir galiausiai “priversti dalykus veikti”, nes jūs daug ką darysite;
- Klientų aptarnavimas. Jums turi patikti bendravimas su žmonėmis, nes dažnai atsidursite konfliktinėse situacijose ir turėsite jas spręsti, o galbūt nesuprasite, ko jie nori arba nekenčiate kantriai aiškinti žmonėms tolimesnių veiksmų, tačiau turėsite ieškoti kompromisų tam, kad klientas liktų patenkintas jūsų darbu.