Kiek Kainuoja Pastatyti 80 Kvadratų Namą?

Jei ketinate statyti nedidelį namą sau ir savo šeimai, greičiausiai pagrindinis jums rūpintis aspektas yra jo kaina. Kiekvienas, net ir statantis nedidelio ploto namą, žino, kad namo statybos gali virsti lyg nesibaigiančiu pinigų “siurbimo” aparatu. Atrodo, kad statybų pradžioje namo sąmata buvo vienokia, daug mažesnė, tačiau statybų eigoje ji ima ir išauga. Taip gali nutikti dėl daugelio priežasčių, pvz., padidėjusių statybinių medžiagų kainų, sprendimo statybų viduryje šiek tiek pakeisti projektą ir pan. Be to, galutinei namo kainai įtakos turi ir namo eksterjeras bei interjeras, ar baldai yra gaminami pagal užsakymus, kokios klasės ir kokybės yra pasirenkamos durys ir langai. Taigi, konkrečiai atsakyti į klausimą, “kiek kainuoja pastatyti 80 kvadratų namą”, yra beveik neįmanoma.

Nuo ko priklauso statomo namo kaina?

Preliminarią statomo namo kainą galite žinoti, jei iš statybos įmonės perkate konkretaus namo projektą su statybos darbais. Tokiu atveju jūs gaunate vadinamą namo “dėžutę”, o tai reiškia, kad namo eksterjeras, interjeras, langai ir durys bei įrengimo darbai jums kainuos papildomai. Dažniausiai 80 kvadratinių metrų ploto namo “dėžutės” kaina siekia 60 tūkstančių Eur, tačiau gali kainuoti ir daugiau. Taigi, nuo ko priklauso statomo namo kaina:

  • Žemės sklypo kainos:

Sklypo, kuriame statysite savo namą, pirkimas yra pirmosios išlaidos, su kuriomis susiduriate ketindami statyti namą. Žemės sklypo vertė labai skiriasi priklausomai nuo daugybės veiksnių, pradedant dirvožemio kokybe, vietove ir baigiant vaizdu.

  • Vandens, elektros ir nuotekų sistemų įvedimas:

Įsigiję žemės sklypą turėsite užtikrinti, jog statomame name būtų įvestos tinkamos vandens bei elektros tiekimo ir atliekų nuvedimo sistemos.

  • Pamatai:

Pamatų klojimo kaina priklauso nuo pasirinktų pamatų tipo – gręžtiniai pamatai arba plokštuminiai pamatai. Taip pat kaina didėja, jei pamatai yra apšiltinami. Gręžtiniai pamatai yra ekonomiškesnis variantas, nes sunaudojama mažiau betono, be to jie tinka įvairiems namų tipams.

  • Namo “dėžutės” statybos:

Pačios namo “dėžutės” statybos taip pat gali smarkiai įtakoti galutinę kainą, nes namas gali būti mūrijamas, statomas iš karkaso ar skydų. Taigi, patartina rinktis mūrinį namą, jei ketinate statyti sudėtingesnių sprendinių reikalaujantį statinį su sudėtingos konstrukcijos stogu.

  • Namo perdanga:

Perdangos tipo pasirinkimas taip pat turi įtakos galutinei namo kainai. Namo perdangos gali būti medinės sijos, monolitinės arba gelžbetoninės, todėl ir jų kaina skiriasi.

  • Stogo konstrukcija:

Namo stogo konstrukcija taip pat yra įvairių tipų – vienšlaičiai, dvišlaičiai, daugiašlaičiai. Kuo sudėtingesnė yra stogo konstrukcija, tuo jos kaina yra didesnė. Be to, stogo kainą įtakoja ir pasirinkta stogo danga bei apšiltinimo tipas.

  • Namo fasadas:

Fasado kainą įtakoja pasirinkto apšiltinimo tipo, sandarinimo ir apdailos kaina.

  • Namo įrengimas:

Namo įrengimo kaina priklauso nuo daugelio aspektų: langų, durų, vidaus apdailos, t.y. grindų, lubų bei sienų, pasirinkto tipo, buitinės technikos bei kitos įrangos pasirinkimo bei baldų.