Kaip Pakeisti Stabdžių Skystį?

Stabdžiai ir jų sistema yra būtini bet kokio automobilio tinkamai eksploatacijai. O kad stabdžių sistema veiktų sklandžiai, stabdžių skystis yra vienas iš svarbiausių šios sistemos komponentų. Stabdžių skystis atsparus drėgmei, dėl kurios gali sugesti garų užrakto stabdžiai, taip pat apsaugo nuo korozijos ir atlaiko aukštą stabdžių temperatūrą. Dėl šios priežasties stabdžių skystis turi būti reguliariai keičiamas, kitu atveju automobilis gali būti netinkamas eksploatacijai. Keisti stabdžių skystį reikia atsižvelgiant į automobilio gamintojo vadovą. Yra 7 žingsniai, kaip pakeisti stabdžių skystį automobilyje, tačiau jei jums iškilo klausimų, tokiu atveju geriau stabdžių skysčio keitimą patikėti profesionalams. Šis trumpas vadovas yra skirtas padėti suprasti skysčio keitimo procesą.

Stabdžių skysčio keitimo procesas:

Stabdžių skysčio keitimas nėra „pasidaryk pats“ užduotis, išskyrus tuos atvejus, jei esate labai įgudęs automobilių remonte. Tam reikia tam tikro profesinio pasirengimo, be to, modernios stabdžių sistemos veikia esant itin aukštam slėgiui. Todėl turėtumėte apsvarstyti galimybę nuvaryti automobilį į automobilių remonto dirbtuves. Be to, kvalifikuotas mechanikas sugebės pakeisti stabdžių alyvą vos per 30 – 60 minučių, todėl jums nereikės ilgai laukti.

Dėmesio! Kai keičiate stabdžių skystį, išmeskite seną skystį aplinkai nekenksmingu būdu. Naudoti tepalai, stabdžių skysčiai ir kiti naftos produktai turi būti nuvežti į stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Veiksmai, norint pakeisti stabdžių skystį:

1) Išleiskite seną stabdžių skystį:

Jei norite pakeisti stabdžių skystį, pirmiausia turite išleisti senąjį. Suraskite pagrindinį stabdžių cilindrą, nuimkite jo dangtelį ir išleiskite kiek įmanoma daugiau stabdžių skysčio. Geriausias būdas tai padaryti – automobilį pakėlus ir nuėmus visus keturis ratus.

2) Pakeiskite stabdžių skystį:

Pripildykite pagrindinį cilindrą nauju stabdžių skysčiu iki linijos “FULL” arba “MAX”.

3) Išplaukite suportus / ratų cilindrus:

Atleiskite kiekvieno stabdžių suporto / rato cilindro gale esantį oro išleidimo antgalį, kad išleistumėte seną stabdžių skystį.

4) Atleiskite stabdžius:

Eikite į kiekvieną suporto / rato cilindrą paeiliui ir atidarykite oro išleidimo antgalį, kad užbaigtumėte stabdžių skysčio keitimą, išleisdami paskutinį senąjį skystį ir visus oro burbuliukus, kol prasisunkia naujas skystis.

5) Papildymas:

Nuolat tikrinkite stabdžių skysčio lygį pagrindiniame cilindre ir nuolat jį papildykite.

6) Pakartokite procesą:

Paeiliui išleiskite orą iš kiekvieno suporto / rato cilindro, kol užpildysite visus juos stabdžių skysčiu.

7) Patikrinkite stabdžius:

Kai užpildysite cilindrus skysčiu, stabdžio pedalas turi jaustis tvirtas, t.y. sunku jį nuspausti. Tai reiškia, kad stabdžių sistema pilna naujo skysčio, o ne oro. Dabar paskutinį kartą patikrinkite lygį pagrindiniame cilindre, jei reikia, papildykite, o tada uždarykite. Vėl uždėkite ratus, nuleiskite automobilį ant žemės ir pirmyn.